KONOPNÝ ČAJ – JAK JEJ PŘIPRAVIT A JAKÉ MÁ ZDRAVOTNÍ ÚČINKY?

Je všeobecně známo, že konopí působí příznivě na lidské zdraví. Využít ho lze celou řadou způsobů a právě konopný čaj je jedním z těch nejzajímavějších. Tento článek vám přiblíží, jakým způsobem lze tento čaj připravit a jaké má účinky.

KONOPNÝ ČAJ – PŘÍPRAVA

Existuje mnoho receptů na přípravu výše zmiňovaného čaje, pojďme se na ně tedy blíž podívat. V případě, že chcete slabší variantu, použijte sušené konopné listy. Ty vložte do síta a zalijte vroucí vodou. Nechte luhovat cca 2minuty. Dle chuti můžete čaj osladit cukrem, nebo lépe medem. U medu však nezapomínejte na pravidlo nevystavovat ho příliš vysoké teplotě, proto počkejte, až čaj trošku vychladne. Jinak byste ztratili většinu vitamínů a enzymů v medu obsažených. Na tuto přípravu budete potřebovat cca 250ml vody a 1-3g konopných lístků.

Budete-li chtít silnější variantu čaje, je potřeba zvolit poněkud odlišný způsob přípravy. Potřebovat budete 2g směsi palic a listů a to v poměru 1:4. Dále lžičku másla a dle chuti cukr či med. Nadrcené konopí vložte do pekáče a dejte do trouby předehřáté na 100°C na dobu 10minut. Poté přesypte konopí do kovového hrnku, zalijte vodou, přidejte máslo a povařte zvolna cca 15minut. Přeceďte přes sítko, dochuťte cukrem nebo medem a můžete konzumovat. V případě, že čaj neosladíte cukrem, je možné ho v uzavřené láhvi uskladnit v lednici ještě na cca týden.

KONOPNÝ ČAJ – EFEKT NA ORGANISMUS

Obáváte-li se toho, aby konopný čaj nezpůsobil změny vašeho psychického stavu, tak v případě první varianty můžete zůstat zcela v klidu. Vzhledem k tomu, že kanabinoidy se ve vodě rozpouští zcela minimálně, je konopný čaj prakticky neaktivní. U druhé varianty přípravy, kterou jsme si uvedli, již může čaj působit na naše tělo omamně. Nutno podotknout, že i při léčbě jinými preparáty vyrobenými z konopí má pití tohoto čaje velmi podpůrné účinky.

Obecně konopí blahodárně působí na nervový systém, pomáhá od bolestí hlavy, migrény a snižuje nespavost. Canabinoidy jsou v omezeném množství vytvářeny přímo nervovou soustavou člověka a mají vysokou ochrannou funkci. Jednak jsou jakýmsi antistresovým faktorem v lidském těle a působí také na zlepšení imunitního systému.